Doručováni

Guma

Základním materiálem pro výrobu doplňků je technická guma o síle 1 až 4 mm. V náročnějších aplikacích je použita speciální technická guma s textilní vložkou pro zvýšení pevnosti v tahu. Na rozdíl od latexu si technická guma drží poměrně dobře svůj tvar a jde ji spojovat pomocí nýtování. Jedná s o přírodní kaučukový materiál se sytě černou barvou a jemně drsným povrchem, který je možné částečně leštit pomocí standardních leštidel na latex (na bázi vody nebo silikonového oleje).

Z přírodního kaučuku jsou vyráběné i některé holínky. To jim zajišťuje velmi vysoký komfort a přijatelný poměr mezi houževnatostí a příspůsobivosti.

Přírodní kaučuk je silně poškozován tuky a minerálními nebo rostlinnými oleji. Po krátkodobém působení oleje je možné zabránit poškození intenzivním omytím jemným saponátem nebo mýdlem. Více v Péče o gumu.

PVC – syntetický materiál, používaný hlavně pro výrobu jednoduchých a levnějších holínek. Má vysokou životnost, vyšší oděruvzdornost, ale i tuhost než kaučuková guma. V případě, že je povrch matný nelze PVC naleštit, naopak v leštěné formě si zachovává stálý lesk bez nutnosti ošetřování.

 

Nýty a dírky

U některých výrobků nebo při originálním návrhu je možné zvolit místo standardních poniklovaných nýty s jinou povrchovou úpravou černá, červená nebo staroměděná. Pro vytváření vzorů je pak možné použít různých velikosti i tvary. Pro detailnější nabídku a ceny nás neváhejte kontaktovat.

 

rivets nickelrivets blackrivets red

 

Pro tkaničky jsou k dispozici dírky jak niklované tak černé, případně žluté a červené nebo v tvaru matičky (šestihranné). Taktéž je možné použít háčky nebo očka.

 

holes nickel  holes black

 

holes nuts  holes yellow